• SUBSCRIBE
  • FACEBOOK
  • TWITTER
Sale weselne Kraków
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Wesele to znaczące wydarzenie, które musi pozostawić po sobie jedynie miłe uczucia. Należy je zaplanować w interesującym miejscu, w którym można dobrze się bawić. Sala musi być duża, żeby było wolne miejsce na ustawienie ław i krzeseł a także na tańce. Na pewno wysoka jakość sali jest decydująca. Przystrojenie sali powinno być dokładnie przemyślane, oświetlenie nie rażące, lecz nie zbyt mroczne. Dużo zaproszonych uszanuje ładne dodatki kwiatowe. W okolicy miejsca wesela musi znajdować się parking, gdzie będzie można zaparkować samochód. Sala powinna mieć dodatkowe pomieszczenie, w którym można się przebrać, pozostawić rzeczy, zregenerować się przez kilka minut. Nie powinno się rezerwować zbyt małej sali, w związku z tym, że impreza nie będzie udana, a przyjęcie weselne to w przeważającej części taniec i muzyk. Jeżeli muzyka nie jest odtwarzana z internetu to zdecydowanie należy wydzielić miejsce dla zespołu muzycznego. W takim miejscu należy zapewnić dostęp do wody, dlatego, że artystom zdarza się, że robi się sucho w gardle i muszą napić się wody.

Sala dobrze wentylowana

Sala nie może być duszna. Najwygodniejszym rozwiązaniem jest klimatyzacja. Jeśli klimatyzacji nie ma to powinno się dać alternatywę w postaci otwierania sali i wymiany powietrza. Sala odpowiednio dotleniona to miejsce idealne, zapewniające dobrą taneczne szaleństwo. Kiedy jest niewystarczająca ilość tlenu to ludzie ogromnie się pocą, szybko męczą i nie są w nastroju, aby się bawić. Podłoga nie może być zbyt śliska, aby tańczący nie przewracali się. W sali należy także zaplanować ciekawe dekoracje – tak jak nadmienialiśmy wcześniej – ale mało dokuczliwe – na przykład kompozycje z lilii lepiej sobie odpuścić. Zapach tych roślin jest za mocny jak również może uczulać. Nie zachwyci w ogóle, będzie zamiast tego powodował, że ludzie szybko poczują się sfrustrowani.

Położenie sali

Lokalizacja sali weselnej jest ważna – jeśli wokół lokalu z salą weselną położony jest park lub spory ogród to rodzina oraz przyjaciele mają możliwość wyjść, zaczerpnąć świeżego powietrza, spokojnie pokonwersować z towarzyszami zabawy. Jeżeli hotel zlokalizowany jest przy hałaśliwej ulicy to goście nie będą zadowoleni z takiej lokalizacji. W sali nie wolno palić. W hotelu muszą być łazienki – warto aby więcej niż dwie. Wesela bywają liczne – na 50, 100 lub 200 osób. Takie przyjęcie weselne musi mieć właściwą infrastrukturę i zaplecze, gdzie robione są przystawki lub są podgrzewane zamówione dania. To zaplecze musi być należycie wietrzone, aby zapachy z kuchni nie wchodziły na salę weselną. Potrzebna jest również szatnia, w której można zostawić okrycia wierzchnie gości weselnych. Przydatne będą także opakowania jednorazowe, po to aby można dać gościom na wynos jedzenie, jeśli zostaje po weselu.
Zatem właściwe rozplanowanie jest bardzo ważne. Wielkość sali, jej aranżacja oraz umiejscowienie to zasadnicze elementy dla zwycięstwa planu pod nazwą wesele.
źródło: http://www.hotelwitek.pl/pl/wesela-przyjecia-weselne.html

Categories: Architektura

Comments are closed.